Doplňková terapie

Infraterapie
Moxování
Baňkování

Infraterapie -

Infračervené světlo je důležitou formou energie, která je schopna:

- zvýšit počet bílých krvinek; zlepšit růst buněk; podpořit syntézu DNA a proteinů v buňkách; zlepšit akné; podpořit krevní oběh; léčit chronický revmatismus; eliminovat bolest, únavu, stres; přinést úlevu od všech projevů artritidy; pomáhat po sportovních úrazech, při zranění kostí a svalů, například při opakovaném natažení svalu či šlachy; léčit vysoký krevní tlak, arteriosklerózu a další cévní onemocnění (rozšiřuje cévy a úzké kapiláry); podpořit látkovou výměnu, zejména vylučování velmi škodlivých toxinů, které se hromadí ve vašich buňkách. Mezi ně patří například jedovaté karcinogenní těžké kovy, různé konzervační látky a přísady z potravinářského průmyslu, kyselina mléčná a podobně.

Tím, že infračervené světlo léčí i zkrášluje:

- urychluje metabolismus = zpomaluje proces stárnutí; omezuje nadprodukci = udržuje štíhlou postavu; redukuje akné, opary a vnější poranění kůže; zvyšuje elasticitu kolagenových vláken; zlepšuje vzhled pokožky (i celulitidu); tím, že se dostává hluboko pod vrchní vrstvu pokožky, vyvolává uklidňující pocit (působí na nervová zakončení) a zabraňuje ukládání podkožního tuku (souvisí se stárnutím).

 - Infraterapie /nahřátí před masáží/...................................................10 min./ 80 kč*

                                                                                                       15 min./   100 kč*


Moxovací terapie -

 - je prastarý léčebný postup tradiční čínské medicíny. Nepřímou aplikací doutnajícího pelyňku se mobilizují samo léčivé síly těla. Moxa se používá cíleně a přesně tam, kde lze na povrchu těla nalézt akupunkturní body, nebo kde se lokalizuje hlavní bolest. Moxa je stimulační terapie, kde stimulačním prostředkem je teplo.

 - blahodárné účinky moxování spočívají v prokrvení tkáně, aktivaci látkové výměny, povzbuzení tvorby červených a bílých krvinek, zlepšení průtoku krve, posílení zásaditosti pH faktoru v tkáních, působí dezinfekčně - hubí bakterie, a stimuluje orgánové funkce pomocí tzv. dráždivosti kůže.

 - Moxování /jako doplněk k masážím/.........................................................................10 min/ 80 kč*


Baňkování -

 - baňkování je vynikající léčebnou metodou, patřící rovněž k tradiční čínské medicíně. I když se jedná o metodu starou již tisíce let, je stále oblíbená a hojně využívána jak maséry, fyzioterapeuty, tak lékaři v dnešní době.

 - léčivé účinky baňkování jsou široké a příznivě ovlivňují řadu tělesných systémů a funkcí.  Uvolňuje blokády a ztuhlé svaly, povzbuzuje lymfatický systém, detotixuje organismus a posiluje funkce močového měchýře a ledvin, pomáhá při gynekoligických potížích. Stejně tak uleví při astmatu, či zánětech průdušek, kašli, či rýmě.

 - Baňkování /lehká masáž + přikládání skleněných baněk 20 min./..............30 min/ 550 kč

/ Baňková masáž silikonovými baňkami je využíváná při regeneračních masáží - dle potřeby, a je již zahrnuta v ceně masáže ! /


Vytvořte si webové stránky zdarma!